خدمات

شما در پیکسل لاو میتوانید تمامی ترفند های عکاسی را به صورت صفر تا صد به صورت رایگان بیاموزید

پشتیبانی

پس از خرید شما از وب سایت ما تعهد تیم پشتیبانی ما به شما آغاز خواهد شد و شما میتوانید

پرداخت هزینه

در پیکسل لاو میتوانید به دو روش درگاه پرداخت و کارت به کارت هزینه پکیج های آموزشی را پرداخت کنید

بودجه اقتصادی

تیم پیکسل لاو پکیج های آموزش عکاسی خود را به صورت کاملا اقتصادی برای شما عرضه کرده است تا بتوانید

مشاوره کارشناس

شما میتوانید در ابتدا با کارشناسان پیکسل لاو ارتباط برقرار کنید و برای خرید پکیج های آموزش عکاسی از آنها

اعداد و حروف اختصاری روی لنز دوربین‌های عکاسی به چه معنا هستند

بسیاری از کاربران هنگام خرید یک دوربین عکاسی با دیدن اعداد روی لنز دوربین‌های عکاسی گیج شده و قید خرید دوربین عکاسی حرفه‌ای را می‌زنند. به نظر می‌آید راه ساده‌تر استفاده از تلفن هوشمند برای عکاسی است. اما کیفیتی که

از وبلاگ ما

مطالب وبلاگ ما

عمومی
۰۱

بهمن

۱۴۰۱

چگونه دوربین دیجیتال خود را به دوربین پین هول تبدیل کنیم؟

عکاسی پین هول روشی قدیمی برای ثبت تصویر است. در واقع اولین تصاویر به‌دست‌آمده از نور از طریق روزنه کوچکی به وجود آمده‌اند که آن را با نام پین‌هول می‌شناسیم. در این مقاله ما قصد داریم با به‌کارگیری این روش در قرن بیست‌ویکم به شما نشان دهیم که چگونه می‌توانید با دوربین دیجیتال خود بدون لنز عکاسی کنید و به نتایج جالبی برسید!

چرا دوربین پین هول؟ عکاسی پین هول کار بسیار سرگرم‌کننده‌ی است. نتایج منحصربه‌فرد و غالباً شگفت‌انگیز هستند، عکس‌ها کارکتر خودشان را دارند، می‌توان از این طریق کارهای خلاقانه‌ای خلق کرد و البته روند ساخت دوربین پین‌هول نیز تجربه‌ای جالب است. به هر حال، عکاسی پین هول مبتنی بر فیلم که شامل استفاده از فیلم مناسب و انتخاب جعبه دوربین و ظهور فیلم می‌شود، دردسرهای زیادی دارد. اما اگر به این فرآیند علاقه داشته باشید، به هر حال از آن لذت خواهید برد.
برای آنهایی که راحتی کار با عکاسی دیجیتال (و امکان دیدن لحظه‌ای نتایج) را ترجیح می‌دهند نیز امکان تبدیل دوربین دیجیتال به دوربین پین هول وجود دارد. از این طریق می‌توانید لذت کار با دوربین پین هول را تجربه کنید، با نوردهی بازی ک..

عمومی
۱۲

دی

۱۴۰۱

افق نگاه: خود را در عکس‌های شفابخش آلباران و کابرا غرق کنید


آنجل آلباران (Ángel Albarrán) و آنا کابرا (Anna Cabrera) همکاری خلاق خود را از سال ۱۹۹۶ شروع کردند. از آن زمان، آن‌ها با هم در حال یادگیری، تحقیق، مطالعه و آزمایش هستند. آن‌ها در شهر بارسلون زندگی می‌کنند. تخصص اصلی آنجل آلباران مهندسی کامپیوتر است و آنا کابرا متخصص لغت‌شناسی (فیلولوژی) انگلیسی است. این دو عکاس اسپانیایی مسائل پیچیده را به کمک یک زبان بصری بیان می‌کنند. کاوش ایشان در تکنیک‌های عکاسی، آن‌ها را به ژاپن هدایت کرد، جایی که راه متفاوتی برای تفسیر واقعیت فراتر از سطح ظاهری زیبایی‌شناسی پیدا کردند. آثار آن‌ها در گالری‌های و نمایشگاه‌های عکس اسپانیا، ژاپن، هلند، فرانسه، آلمان، لبنان، ایتالیا و ایالات متحده به نمایش گذاشته شده است.
برای آن‌ها عکاسی زندگی کردن در لحظه است، آگاه بودن به لحظه فراتر از فکر کردن در باره پایان عکس گرفته شده است. این اتفاق، در زمانی که به تاریکخانه ‌می‌روند تا آزمایش کنند و تجربه بیاموزند، چون که آن‌ها کیمیاگران خوبی هستند، رخ می‌دهد. آن‌ها بر بسیاری از تکنیک‌ها مانند پلاتین، پالادیوم، سیانوتیپ، ژلاتین نقره‌ای تسلط دارند، اما مهمتر از همه، آن‌ها تک..

عمومی
۲۷

آذر

۱۴۰۱

آماده‌سازی عکس برای چاپ

تماشای آنلاین عکس همیشه خوب است اما داشتن عکس چاپ‌شده حس متفاوتی دارد. انگار فرآیند عکاسی با چاپ شدن عکس و آویختنش روی دیوار کامل می‌شود. به هر حال، چاپ صحیح عکس معمولاً آنقدرهایی که شاید خیال کنیم راحت نباید و اکثر ما تجربه‌ی مواجهه با عکس‌های چاپ‌شده‌ای را داشته‌ایم که ظاهرشان به‌خوبیِ نسخه‌ی دیجیتال‌شان نیست.
دلایل بسیاری برای خوب نشدن چاپ عکس وجود دارد که بیشترش به این برمی‌گردد که در آماده‌سازی عکس برای چاپ خوب عمل نشده است. صرفاً عکس پردازش‌شده را برای لابراتوار (یا به پرینتر خودمان) می‌فرستیم. ولی متأسفانه به همین راحتی‌ها نمی‌شود به عکس چاپ‌شده خوبی دست یافت!

‌ اما جای نگرانی نیست! برای دستیابی به عکس چاپ‌شده‌ای که به‌خوبی نسخه‌ی دیجیتالش باشد قرار نیست خیلی به زحمت بی‌افتید. فقط کافی است چند مرحله‌ی زیر را دنبال کنید:

۱. کالیبره کردن مانیتور آخرین باری که مانیتورتان را کالیبره کرده‌اید کی بوده؟ آیا اصلاً این کار را انجام داده‌اید؟ اگر نه، این کار به چه معناست؟
داشتن یک مانیتور کالیبره‌شده مؤلفه‌ای بسیار مهم در آماده‌سازی عکس برای چاپ است. اگر نمایشگرتان کالیبره نباشد ن..

عمومی
۲۳

آذر

۱۴۰۱

نمایشگاه عکس تاریخی «کودکان دیروز» در موزه عکسخانه شهر

به مناسبت ۱۸۰ ساله شدن ثبت نخستین عکس در ایران، موزه عکسخانه شهر نمایشگاه عکس تاریخی «کودکان دیروز» را بر اساس عکس‌های گنجینه خود و تصاویری از کودکان ایران زمین در دوران گذشته برگزار می‌کند.
این نمایشگاه شامل ۲۰ قطعه عکس ۲۰ در ۳۰ سانتی‌متر است که از روز شنبه ۲۶ آذر ماه تا ۶ بهمن ۱۴۰۱ در این موزه دایر خواهد بود.
در بخشی از بیانیه (استیتمنت) این نمایشگاه آمده است: «با استناد به نوشته مرحوم پرفسور شهریار عدل، اولین داگروتیپ در ایران توسط نیکلای پاولوف، دیپلمات روس در اواسط دسامبر ۱۸۴۲ میلادی/ اواسط ذیقعده ۱۲۸۵ قمری/ اواخر آذر ۱۲۲۱ شمسی برداشته شده است. اواخر آذر ماه ۱۴۰۱ دقیقا ۱۸۰ سال از زمان اولین عکسی که در ایران به ثبت رسیده، می‌گذرد. در سال‌های گذشته علاقه‌مندان به تاریخ عکاسی ایران، تلاش کردند ۲۵ آذر ماه را به عنوان روز ملی عکس تاریخی ایران نام‌گذاری کنند. این مناسبت با وجود تلاش محققان و علاقه‌مندان عکاسی، هنوز وارد تقویم رسمی کشور نشده است اما شیفتگان و پژوهش‌گران تاریخ عکاسی ایران، آن را به خوبی می‌شناسند و آن را روزی مهم برای تاریخ عکاسی ایران می‌دانند.
نمایشگاه عکس تاریخی «کو..