بابک برزویه عکاس پیش‌کسوت سینمای ایران که از زمستان ۱۴۰۰ در اثر عارضه مغزی در کما به سر می‌برد، ظهر امروز دار فانی را وداع گفت.

بابک برزویه متولد ۲۳ شهریور ۱۳۴۸ در تهران و دانش‌آموخته رشته عکاسی از دانشگاه تهران است. وی از سال ۱۳۶۸ در زمینه‌های مختلفی همچون عکاسی تبلیغاتی، خبری، مستند، عکاسی تئاتر و سینما فعالیت داشت.

دریافت دیپلم افتخار و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم در بخش مسابقه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای عکاسی فیلم «سفر به چزابه» به کارگردانی زنده‌یاد رسول ملاقلی‌پور و تندیس طلایی بهترین عکاس فیلم در نهمین جشن سینمای ایران در سال ۱۳۸۴ برای عکاسی فیلم «حکم» به کارگردانی مسعود کیمیایی از جمله جوایز او در زمینه عکاسی است.

برزویه در فیلم‌هایی چون «حکم»، «جرم»، «محاکمه در خیابان» و «متروپل» اثر مسعود کیمیایی، «هیس، دختران فریاد نمی‌زنند» اثر پوران درخشنده، «اخراجی‌ها»، «رسوایی» و «معراجی‌ها» اثر مسعود ده نمکی و «فصل فراموشی فریبا» اثر عباس رافعی، و سریال‌هایی چون «پهلوانان نمی‌میرند»، «سمندون»، «شب‌های برره»، «مرد هزارچهره»، «همسایه‌ها» و «هیولا» فعالیت داشت.

وی از دوستان و یاران همیشگی سایت عکاسی بود و ارتباط نزدیک و حمایت مستمر وی تا چند روز قبل کما ادامه داشت. او تا روز کما در اینستاگرام فعال بود، مخاطبان بسیار داشت و با انتشار مطالب متنوع عکاسی به طرح دغدغه‌های خود می‌پرداخت.

مجموعه سایت عکاسی درگذشت این هنرمند را به جامعه عکاسی و هنر ایران تسلیت می‌گوید.

*عکاس عکس فوق ناشناخته است. به ما اطلاع دهید.

نوشته بابک برزویه درگذشت اولین بار در سایت عکاسی. پدیدار شد.

نویسنده پست: pixlove

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *