از جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲ نمایشگاه عکس اسحاق آقایی با عنوان «دارد پای خورشید را به خانه باز می‌کند» در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این نمایشگاه ۵۰ عکس با موضوع مادر در قطع ۳۰×۴۵ و ۱۶×۲۱ به نمایش در خواهد آمد.

این نمایشگاه پانزدهمین نمایشگاه انفرادی اسحاق آقایی در سطح ملی و بین المللی است.

در بیانیه نمایشگاه آمده است:

نقش زنان در زندگی عشایری و روستایی تنها به فعالیت‌هایی همچون خانه‌داری، تربیت فرزندان، پخت و پز و … خلاصه نمی‌شود. آنها دوشادوش مردان در فعالیت‌های روزمره کشاورزی و دامداری نیز حضوری فعال دارند. از طرفی در سال‌های اخیر عوامل طبیعی و غیرطبیعی همچون خشکسالی‌های پی در پی، سیلاب‌های سهمگین، نبود بازار فروش و کاهش تقاضا برای محصولات کشاورزی و دامی، معیشت خانواده‌های عشایری و روستایی را با مشکل مواجه کرده است و مردان مجبورند برای تامین نیازهای اولیه خانواده در فصولی از سال به مشاغل کاذب در شهرهای اطراف روی آورند. در نبود مردان، این زنان هستند که همه بار زندگی را به دوش می‌کشند و همه امور را بر عهده دارند.

من «اسحاق آقایی» که خود روستا زاده‌ام و این زندگی پر مشقت را تجربه کرده‌ام، سالهاست با دوربینم رنج و ایثار مادران ایلیاتی در روستاها و عشایر «کهگیلویه و بویراحمد» را ثبت و ضبط می‌کنم. این نمایشگاه را با تمام وجودم به «مادرم» تقدیم می‌کنم که در این سالها برای من، هم مادری کرد و هم پدری و در مقابل عظمتش سر تعظیم فرود می‌آورم.

نمایشگاه از ۲۱ مهر تا ۸ آبان ۱۴۰۲
ساعات بازدید۱۴ تا ۲۰
افتتاحیه جمعه ۲۱ مهرماه ساعت ۱۷
خانه ی هنرمندان شنبه ها تعطیل است.

نوشته نمایشگاه عکس اسحاق آقایی در خانه هنرمندان اولین بار در سایت عکاسی. پدیدار شد.

نویسنده پست: pixlove

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *