چشم انداز
تور کیش تابستان جزیره ای به وسعت ۳۵ مایل مربع در حدود ۱۲ مایلی سواحل ایران است. کیش که زمانی تفرجگاه خصوصی شاه سابق و مهمانان نخبه‌اش بود، مجلل‌تر و توسعه‌یافته‌تر از دو جزیره اصلی ایران است. این قشم نیز مانند قشم یک منطقه آزاد تجاری است و گردشگران خارجی تا ۱۴ روز نیاز به ویزا ندارند، به این معنی که حتی اگر نتوانید به سرزمین اصلی بروید، باز هم می‌توانید برای چشیدن طعم مهمان نوازی ایرانی به کیش بروید. . تابستان ها می تواند به طور غیرقابل تحملی گرم و مرطوب باشد، بنابراین بهترین ماه ها برای بازدید بین نوامبر و مارس است. در اینجا ده مورد برتر برای انجام و دیدن در جزیره کیش آورده شده است.
ورزشهای آبی
از پاراسلینگ تا غواصی، ویک بردینگ تا جت اسکی، تور کیش تابستان ۱۴۰۱ همه چیز را دارد. این فعالیت‌ها توسط مردان و زنان جوان و کاملاً برنزی ایرانی هدایت می‌شوند که به شما یادآوری می‌کنند که مهم نیست در کدام گوشه جهان هستید، فرهنگ موج سواری یکسان است. در حالی که حجاب اجباری همچنان در این جزایر الزامی است، اما کمی سست‌تر است. برای شرکت در این فعالیت های آبی، یک کلاه شنا به عنوان حجاب برای خانم ها کفایت می کند. اگر واقعاً نمی‌خواهید وارد آب شوید، می‌توانید قایق‌های کف شیشه‌ای را امتحان کنید تا نگاهی اجمالی به زندگی دریایی رنگارنگ آکواریوم خلیج فارس بیندازید.
دوچرخه سواری
مسیر دوچرخه‌سواری به طول ۴۷ مایل در سراسر جزیره مار می‌چرخد و مستقل از جاده‌های ماشین است و راهی زیبا و به خصوص آسان برای یافتن سواحل خلوت و توقف در اوقات فراغت خود برای گرفتن عکس در پس‌زمینه زیبای آب نیلگون خلیج فارس می‌سازد. . ایستگاه های کرایه در سراسر جزیره واقع شده اند و دوچرخه، سه چرخه، دوچرخه پشت سر هم و اسکوتر همگی به صورت ساعتی یا روزانه برای اجاره در دسترس هستند.
کشتی یونانی
Khoula F. از سال ۱۹۶۶ در ساحل جنوب غربی جزیره لنگر انداخته است. این کشتی در بریتانیا ساخته شد و قبل از رسیدن به آخرین مالک که یونانی بود چندین بار مالک آن را تغییر داد. کشتی سرانجام به سواحل کیش رفت و با وجود اینکه تلاشی برای نجات او انجام شد، بی نتیجه ماند و او از آن زمان در محل خود باقی مانده است. کشتی یونانی به ویژه هنگام غروب خورشید زیبا است، زمانی که گردشگران برای گرفتن عکس از او می آیند.
ساحل مرجان
این ساحل که در ضلع شرقی جزیره قرار دارد، به خاطر مرجان های زیبایی که در آن یافت می شود نامگذاری شده است. ساحل با آلاچیق ها پوشانده شده است که در کنار درختان نخل و محوطه سازی، منظره پانورامایی خاصی را ارائه می دهد. این ساحل مکان بسیار محبوبی برای تماشای طلوع فراموش نشدنی خورشید است. بسیاری از باشگاه های ورزشی دریایی نیز در اینجا قرار دارند و رزرو برای هر یک از فعالیت ها را آسان می کند.

شهر زیرزمینی کاریز
آب به عنوان یک منبع کمیاب در بسیاری از مناطق ایران، ایرانیان باستان سیستم قنات را به وجود آوردند – چاه‌های عمودی با شیب ملایمی که آب را به مناطق خشک هدایت می‌کنند. کاریز یکی از این قنات های ۲۵۰۰ ساله است و بازدیدکنندگان می توانند در تونل های آن قدم بزنند و از نزدیک از این نوع سیستم دیدن کنند. تونل ها بیش از پنج مایل امتداد دارند و کاریز را بیشتر شبیه یک شهر زیرزمینی می کنند. این سازه باستانی حفظ شده اما با اضافه شدن غرفه های صنایع دستی و چایخانه سنتی مدرن شده است.

شهر باستانی حریره
گفته می شود این شهر قرن هشتم همان شهری است که سعدی شاعر نامدار فارسی زبان در اثر خود گلستان از آن یاد کرده است. حریره که در بخش مرکزی و شمالی جزیره واقع شده است، نگاهی اجمالی به معماری باستانی دارد و اگرچه امروزه بخش زیادی از آن دست نخورده باقی نمانده است، خرابه‌ها حاکی از منطقه‌ای پر رونق است. حفاری این سایت تخمین می زند که حدود ۱۰۰۰ سال تاسیس شده و ۶۰۰ سال بعد متروک شده است.

مخزن آب دوقلو
آب انبار دوقلو در سال ۱۳۷۲ بر روی بقایای یک آب انبار موجود ساخته شد و معماری آن به شدت یادآور آب انبارهای یزد است. در مکان هایی که کمبود آب وجود داشت، چنین سازه هایی برای ذخیره آب ساخته می شد. بادگیر ( بادگیر )، یک سازه معماری ایرانی باستانی است که برای ایجاد تهویه طبیعی استفاده می‌شد و به نگه داشتن آب در دمای نزدیک به انجماد کمک می‌کرد.

نویسنده پست: vida

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *